1. 0

iPredplatne Blog

30. May 2020 Čo čítajú slovenskí muži?

Muž, ktorý sa zaujíma o literatúru a rád číta, je pre ženy príťažlivejší.

17. December 2019 Ochrana zásielky pri doručovaní novín a časopisov

Vedeli ste, že ochrana zásielky nie je samozrejmosťou? 

Noviny ako ich (ne)poznáte. Čítate ich dennodenne, viete však, kedy vznikli?

Niekto by nám mohol oponovať, že v dnešnej digitálnej dobe už noviny ako také pomaly ale isto zanikajú a všetko nájdeme online. Áno, je pravda, že väčšina z nás si už aktuálne informácie vyhľadá na internete, pípne im notifikácia či zasvieti správa a vedia, čo sa za posledných pár hodín udialo. No stále medzi nami existujú skalní fanúšikovia papierových novín, bez ktorých si niektorí svoju rannú kávičku len sotva vedia predstaviť. 

Čitať viac
01
June

Spomínate si na to, alebo ste už o tom iba čítali? Počas socializmu ste si na Slovensku určite nemohli prečítať nasledujúce diela

Mladšie generácie berú slobodu ako bežnú a neodškriepiteľnú vec, no tí starší, ktorí zažili aj temnejšie obdobie skúmania a kontroly informácii - štátnu cenzúru - vedia, že aj takú obyčajnú vec ako knižku niekedy netreba brať ako samozrejmosť. 

Čitať viac
15
May

7 najprekladanejších kníh sveta-uhádnete aspoň 3?

Premýšľali ste niekedy nad tým, ktorú knihu na svete si môže prečítať najviac ľudí vo svojom materinskom jazyku naprieč svetadielmi, štátmi, mestečkami či dedinkami? Pre niektorých tvrdý oriešok, niekto vám odpovie okamžite bez zaváhania. Pozrime sa na rebríček desiatich kníh, ktoré boli preložené do najväčšieho množstva jazykov. Tipli by ste si správne aspoň tri?

Čitať viac
18
June

Čo sa skrýva za jedným klikom na “Objednať”?

Dnešnej dobe nikto nemôže uprieť rýchlosť a časovú efektivitu.

Čitať viac
30
May

Športoví fanúšikovia Slovenska, spojte sa!

Rok 2019 síce ešte zďaleka neskončil, no pre slovenských športových nadšencov už stihol ponúknuť množstvo naozaj špičkových podujatí. Tento rok však šport pohltil ešte viac fanúšikov na Slovensku, ako býva zvykom - a všetkým je jasné, čo za tým je.

Čitať viac
01
January

Viete, kto sú digitálni nomádi?

A nie ste náhodou aj vy jedným z nich?

Stále častejšie sa stretávame s pojmom freelancovanie - zamestnanie “na voľnej nohe”.

Čitať viac
01
January