1. 0

iPredplatne Blog

18. June 2019 7 najprekladanejších kníh sveta-uhádnete aspoň 3?

Premýšľali ste niekedy nad tým, ktorú knihu na svete si môže prečítať najviac ľudí vo svojom materinskom jazyku naprieč svetadielmi, štátmi, mestečkami či dedinkami? Pre niektorých tvrdý oriešok, niekto vám odpovie okamžite bez zaváhania. Pozrime sa na rebríček desiatich kníh, ktoré boli preložené do najväčšieho množstva jazykov. Tipli by ste si správne aspoň tri?

Noviny ako ich (ne)poznáte. Čítate ich dennodenne, viete však, kedy vznikli?

Niekto by nám mohol oponovať, že v dnešnej digitálnej dobe už noviny ako také pomaly ale isto zanikajú a všetko nájdeme online. Áno, je pravda, že väčšina z nás si už aktuálne informácie vyhľadá na internete, pípne im notifikácia či zasvieti správa a vedia, čo sa za posledných pár hodín udialo. No stále medzi nami existujú skalní fanúšikovia papierových novín, bez ktorých si niektorí svoju rannú kávičku len sotva vedia predstaviť. 

Čitať viac
01
June

Spomínate si na to, alebo ste už o tom iba čítali? Počas socializmu ste si na Slovensku určite nemohli prečítať nasledujúce diela

Mladšie generácie berú slobodu ako bežnú a neodškriepiteľnú vec, no tí starší, ktorí zažili aj temnejšie obdobie skúmania a kontroly informácii - štátnu cenzúru - vedia, že aj takú obyčajnú vec ako knižku niekedy netreba brať ako samozrejmosť. 

Čitať viac
15
May