1. 0

iPredplatne Blog

03. September 2019 Viete, kto sú digitálni nomádi?

A nie ste náhodou aj vy jedným z nich?

Stále častejšie sa stretávame s pojmom freelancovanie - zamestnanie “na voľnej nohe”.

Noviny ako ich (ne)poznáte. Čítate ich dennodenne, viete však, kedy vznikli?

Niekto by nám mohol oponovať, že v dnešnej digitálnej dobe už noviny ako také pomaly ale isto zanikajú a všetko nájdeme online. Áno, je pravda, že väčšina z nás si už aktuálne informácie vyhľadá na internete, pípne im notifikácia či zasvieti správa a vedia, čo sa za posledných pár hodín udialo. No stále medzi nami existujú skalní fanúšikovia papierových novín, bez ktorých si niektorí svoju rannú kávičku len sotva vedia predstaviť. 

Čitať viac
01
June

Spomínate si na to, alebo ste už o tom iba čítali? Počas socializmu ste si na Slovensku určite nemohli prečítať nasledujúce diela

Mladšie generácie berú slobodu ako bežnú a neodškriepiteľnú vec, no tí starší, ktorí zažili aj temnejšie obdobie skúmania a kontroly informácii - štátnu cenzúru - vedia, že aj takú obyčajnú vec ako knižku niekedy netreba brať ako samozrejmosť. 

Čitať viac
15
May

7 najprekladanejších kníh sveta-uhádnete aspoň 3?

Premýšľali ste niekedy nad tým, ktorú knihu na svete si môže prečítať najviac ľudí vo svojom materinskom jazyku naprieč svetadielmi, štátmi, mestečkami či dedinkami? Pre niektorých tvrdý oriešok, niekto vám odpovie okamžite bez zaváhania. Pozrime sa na rebríček desiatich kníh, ktoré boli preložené do najväčšieho množstva jazykov. Tipli by ste si správne aspoň tri?

Čitať viac
18
June

Čo sa skrýva za jedným klikom na “Objednať”?

Dnešnej dobe nikto nemôže uprieť rýchlosť a časovú efektivitu. Z pohodlia domova sa dokážeme objednať k lekárovi, zarezervovať si zájazd, objednať si na večeru čínu a nakúpiť všetko od oblečenia cez drogériu až po potraviny. A taktiež vaše obľúbené noviny a časopisy. Málokto však vie, koľko driny sa za celým procesom doručenia skrýva :)

Čitať viac
17
July

Športoví fanúšikovia Slovenska, spojte sa!

Rok 2019 síce ešte zďaleka neskončil, no pre slovenských športových nadšencov už stihol ponúknuť množstvo naozaj špičkových podujatí. Tento rok však šport pohltil ešte viac fanúšikov na Slovensku, ako býva zvykom - a všetkým je jasné, čo za tým je.

Čitať viac
03
September