1. 0

ČIERNE NA BIELOM

Katalóg. číslo: 6039
Periodicita: Dvojmesačník
jazyk titulu: Slovenský

Dvojmesačník ČIERNE NA BIELOM predstavuje zaručene hodnotné knižné projekty formou čítania na pokračovanie, úryvkov, recenzií a rozhovorov. 

Predplatné / kniha ako darček /:

Peter Záboj Kellner-Hostinský: Stará slovenská vieronáuka

STARÁ SLOVENSKÁ VIERONÁUKA je kľúč do podstaty ľudových rozprávok. Naši predkovia do nich zaodeli svoje predstavy o svete, o jeho vzniku, vývoji, o zákonoch prírody, o kolobehu života. Rozprávkové postavy predvádzajú mystické predstavenie, pri ktorom sa tají dych, myseľ tuho pracuje a učí sa vstupovať do našej histórie nečakanými dverami, nevídaným spôsobom.

Knihu si môžete zakúpiť v kníhkupectvách za 15,90 eur v rámci predplatného je jej cena 10,80 eur.

Howard Phillips Lovecraft: Dagon a iné poviedky

Zbierka poviedok z ranej tvorby (1905 -  1922) zakladateľa kozmického hororu H. P. Lovecrafta čitateľom predostiera temné vízie spoza hraníc ľudského chápania ale aj melancholické zrkadlenia snov majstrovsky načrtnuté v najpestrejších farbách, aké len slová dovolia. Nechajte sa unášať na vlnách lyrických opisov do najtemnejších zákutí smrteľníkom neznámeho sveta či do záhadných krajov plných oslnivých sadov ihrajúcich farbami miliónov aromatických kvetov. Všetky poviedky sú rovnako živé a fantastické, no napriek tomu obsahujú znepokojujúce známky pozemskej reality.

Knihu si môžete zakúpiť v kníhkupectvách za 14,80 eur v rámci predplatného je jej cena 10,80 eur.

Iva Vranská Rojková: Z hĺbky plytčiny

Precítená ľúbostná lyrika, hĺbavé spoločenské sondy, burcujúca poetická reflexia súčasných udalostí a vycizelované preklady pálčivých básní Nikolaja Turoverova – to sú tematické bloky, z ktorých zostavila svoju zbierku poézie spisovateľka a publicistka Iva Vranská Rojková. Po rokoch žurnalistickej práce, štyroch románoch a piatich knihách pre deti a mládež sa vrátila k žánru, ktorým v roku 1998 debutovala svojimi Odtlačkami času a nečasu, ocenenými v súťaži Mladá matica.

Knihu si môžete zakúpiť v kníhkupectvách za 12,90 eur v rámci predplatného je jej cena 10,80 eur.

 

 


DPH: 20%

Požiadavky k upresneniu doručenia titulu zadajte do POZNÁMKY v 2. kroku nákupného procesu (DODACIE ÚDAJE).

Najpredávanejšie produkty