1. 0

Viete, kto sú digitálni nomádi?

A nie ste náhodou aj vy jedným z nich?

Stále častejšie sa stretávame s pojmom freelancovanie - zamestnanie “na voľnej nohe”.

28.01.2020

Či už sú to marketéri, dizajnéri, prekladatelia, architekti, aktuálne veľmi moderné “povolanie” - influenceri a podobne, je ich stále viac. Pracujú z domu, z rôznych co-workingových priestorov alebo len tak z kaviarní a my ostatní, ktorí máme prácu od 9 do 17tej hodiny v kancelárii im potichučky závidíme.

 Freelancovanie však zašlo o krok ďalej. Kto by nechcel tráviť väčšinu časť roka pri mori? Alebo na cestách po Európe, či iných svetadieloch? Toto všetko ponúka digitálne nomádstvo. Tento pojem označuje životný štýl založený na využívaní telekomunikačných technológií, vďaka ktorým si človek dokáže zarábať peniaze online, cez mobil, počítač či iné zariadenia, a to mu umožňuje slobodný pohyb po svete a nomádsky spôsob života - digitálni nomádi nikde nezotrvajú dlho, presúvajú sa, objavujú svet a kultúry, skúšajú nové veci.

 A ktoré sú najpopulárnejšie destinácie digitálnych nomádov? Bali, Thajsko, Kolumbia či Mexiko, to znie skvelo, však?

No ruku na srdce, je nám jasné, že veľa ľudí jednoducho nie je na takýto životný štýl stavaných. Prichádza s ním totiž istý diskomfort a vystúpenie zo svojej komfortnej zóny, na druhej strane však ponúka množstvo nezabudnuteľných zážitkov a skúseností. Ale svet je predsa o rozmanitosti, no nie?

Súvisiace články


Športoví fanúšikovia Slovenska, spojte sa!

Rok 2019 síce ešte zďaleka neskončil, no pre slovenských športových nadšencov už stihol ponúknuť množstvo naozaj špičkových podujatí. Tento rok však šport pohltil ešte viac fanúšikov na Slovensku, ako býva zvykom - a všetkým je jasné, čo za tým je.

Čitať viac
03
September

Spomínate si na to, alebo ste už o tom iba čítali? Počas socializmu ste si na Slovensku určite nemohli prečítať nasledujúce diela

Mladšie generácie berú slobodu ako bežnú a neodškriepiteľnú vec, no tí starší, ktorí zažili aj temnejšie obdobie skúmania a kontroly informácii - štátnu cenzúru - vedia, že aj takú obyčajnú vec ako knižku niekedy netreba brať ako samozrejmosť. 

Čitať viac
15
May

Ochrana zásielky pri doručovaní novín a časopisov

Vedeli ste, že ochrana zásielky nie je samozrejmosťou?

Čitať viac
17
December